Код велепродаје мушких пухастих јакни, величина није детаљ - она ​​је највећи покретач смањења марже.Сет величина који не одговара куповној популацији производи два губитка одједном: непродате екстремне величине које морају бити снижене и недостатак основних величина које су биле недовољно купљене. Оба се могу спречити и оба се одлучују пре него што се исече једна јакна. Овај водич покрива програме за мушке пуфе јакне на велико на нивоу количине који је купцима заиста потребан: како се мери и градира мушки блок, како се тежина пуњења мора скалирати у распону величина, како бирати између залиханих, ODM и OEM модела на велико, како планирати односе величина према продајном каналу и која толеранција мерења и протокол инспекције штите поруџбину контејнерског утовара.

1Зашто је димензионисање највећа трошковна варијабла код велепродајних поруџбина

Сваки купац горње одеће на велико на крају научи исту лекцију: цена грешке у комбинацији величина није цена непродатих јакни, већ цена непродатих јакни плус маржа од продаје која се никада није догодила јер су понестале основне величине. У поруџбини од 3.000 комада са погрешно пондерисаном кривом величина, комбинација рутински премашује целокупни бруто профит програма.

Основни разлог је тај што величине мушке горње одеће нису стандардизоване међу брендовима на начин на који купци претпостављају. Два одевна предмета означена величином L могу се разликовати за четири до шест центиметара у ширини груди и за два до три центиметра у дужини рукава, у зависности од тога на којим подацима о популацији је заснован блок бренда и колико је лакоће дизајнер навео. Тела за стандардизацију су била експлицитна по овом питању:ISO-ов рад на стандардима величине одећеје посебно усмерен на повећање задовољства купаца и смањење поврата робе узрокованог лошим пристајањем, као и на смањење трговинских баријера хармонизацијом означавања величина и терминологије широм света.

Компликација специфична за велепродају

Малопродајни брендови могу да апсорбују грешку у величини у широком каталогу. Велепродајни дистрибутери не могу, јер један програм пуфера често представља велики део обима сезоне горње одеће. Та концентрација чини две ствари неоспорним: скуп величина мора бити наведен у мерама, а не у етикетама, и крива величина мора бити изведена из историје продаје самог купца, а не из грешке добављача.

Импликације за купца:Никада не прихватајте стандардну криву величина добављача као подразумевану. Затражите стварне мере одеће за сваку величину, упоредите их са вашим најпродаванијим постојећим програмом, а затим поново изградите однос поруџбина на основу сопствених података о продаји. Добављачи су обично радо да прилагоде односе - али само ако питате пре него што се направи план кројења.

2Мере мушких блокова и где се стандарди уклапају

Мушка пуфер јакна је дефинисана малим скупом мера које заједно одређују да ли одећа одговара намењеној популацији. Најкориснија референца за доследно дефинисање ових мера јеИСО 8559-1, који одређује антропометријске дефиниције за мере тела које се користе у означавању величине одеће. Он наводи оријентирне тачке, поступке мерења и основну анатомску основу за димензије груди, струка, кукова, висине и рукава — што значи да технички пакет који се на њега позива уклања већину јаза у тумачењу између ваше спецификације и фабричке кројачке собе.

Дијаграм испод приказује тачке мерења које су најважније за спецификацију мушке пуфне јакне и како се оне односе на одећу са подигнутим горњим делом, а не на тело.

Мушка пуфер јакна: Кључне спецификације, мерења Мерења узета на одећи са подигнутим кројем, а не на равном кроју А. ПРЕКО РАМЕНА Шав до шава, преко леђа Б. ГРУДИ (1/2) 2,5 цм испод отвора за руке, равно C. НАЗАД ДУЖИНА CB шав од врата до руба Д. Рукав Шав рамена до манжетне Е. ХЕМ (1/2) Подешава јачину звука силуете Толеранција: груди и обим руба +/- 1,5 цм, дужина леђа +/- 1,5 цм, дужина рукава +/- 1,0 цм, преко рамена +/- 0,8 цм. Сва мерења морају се извршити након склапања поткровља, најмање 24 сата након распакивања и декомпресије.

Две од њих заслужују посебну пажњу у велепродајним контекстима. Ширина грудног коша одређује прихватљивост кроја у целој популацији и ту је варијација између брендова највећа. Дужина рукава одређује да ли јакна одговара вишем сегменту унутар сваке величинске групе и то је мера која се најчешће мења када фабрика смањи лакоћу облачења како би уштедела материјал.

3Израда скупа величина: распон, градација и толеранција

Градирање је процес скалирања основног шаблона навише и наниже како би се креирао распон величина. Постизање тачног резултата је нумеричка вежба, а не естетска, и требало би да буде експлицитно наведено, а не препуштено фабричким конвенцијама.

Величина Груди (цм) Обим груди 1/2 (цм) Преко рамена (цм) Дужина леђа (цм) Дужина рукава (цм) Циљана тежина пуњења (г)
S 88 до 92 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96 до 100 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104 до 108 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112 до 116 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL 120 до 124 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL 128 до 132 71,0 55,5 80,0 69,5 190

Горње слике представљају мушки блок јакне стандардног кроја са умереном лакоћом ношења, погодан за облачење флиса или лаганог плетива испод. Три правила регулишу како их треба подесити.

Интервали оцена морају бити доследни, али не и једнообразни

Обим груди је у табели оцењен на 3 центиметра по величини, што је стандард за мушку горњу одећу. Дужина је оцењена на 2 центиметра, а рукав на 1,5 центиметара. Разлог зашто се интервали разликују је пропорционалност: ако би се дужина рукава оцењивала по истој стопи као и груди, јакна би постала несразмерна на крајњим границама распона. Инсистирајте да видите табелу интервала оцењивача, а не само готову табелу величина – фабрика која не може да произведе једну величину мери „вико“.

Поставите толеранцију у уговору о куповини

Толеранција мерења је место одакле настаје већина спорова око величине и скоро увек се не наводи док се не појави проблем. Функционални комерцијални стандард за мушке пухалице је плус или минус 1,5 центиметара на грудима, рубу и дужини леђа, плус или минус 1,0 центиметар на дужини рукава и плус или минус 0,8 центиметара преко рамена. Наведите ове бројеве у уговору о куповини, заједно са стандардом узорковања који намеравате да испитате, и захтевајте да се мерења узму након најмање 24-часовног периода опоравка поткровља након распакивања.

4Тежина пуњења и конзистентност топлине у свим величинама

Тежина пуњења мора се прилагођавати површини одеће, а ово је спецификација која се најчешће погрешно обрађује у програмима за веш на велико. Фабрика која пуни сваку величину истом тежином производи величину S која је топлија од величине 3XL, јер је иста количина пуњења распоређена на знатно мању површину. Купци то одмах примећују и то генерише жалбе које је тешко дијагностиковати са странице производа.

Решење је једноставно: наведите циљну тежину пуњења по величини у техничком пакету, са прихватљивим опсегом варијације од плус или минус 5 процената по панелу. Табела у одељку 3 приказује криву скалирања од отприлике 11 до 12 процената по кораку величине, што одржава висину поткровља и самим тим термичке перформансе углавном конзистентним у целом опсегу. Имајте на уму да се ово разликује од моћи пуњења, која мери квалитет пуњења, а не квантитет. Оба морају бити наведена.

Перје остаје референтни материјал за ову примену, а његов утицај на животну средину је сада добро документован. Према подацима о процени животног циклуса које је објавиоМеђународни биро за паперје и перје, перје има 85 до 97 процената мањи утицај од полиестера у свим анализираним категоријама утицаја и отприлике 18 пута мањи утицај на климатске промене од полиестерског пуњења. Тамо где програм наводи перје,Стандард одговорног down-апружа оквир ланца надзора који чини набавку одбрањивом за малопродајне купце, забрањујући чупање живих животиња и присилно храњење и захтевајући ревизију треће стране у свакој фази, од фарме до готовог одевног предмета. Тамо где програм уместо тога наводи рециклирано синтетичко пуњење или рециклирану горњу тканину,Глобални стандард рециклираног материјаларегулише тврдњу и захтева најмање 50 процената рециклираног садржаја за означавање окренуто ка потрошачима.

Напомена о набавци:Уверите се да се тестирање пуњења врши на нивоу панела, а не на готовим одевним предметима. Мерење готове јакне не може да открије неравномерну расподелу између предњих, задњих и панела рукава — недостатак који заправо доводи до жалби купаца на хладне тачке.

5Три модела програма за велепродају: залихе, ODM и OEM

Купци који продају на велико углавном бирају између три структуре програма, а прави избор зависи много више од тога колико производ треба да буде диференциран него само од јединичне цене. Дијаграм испод приказује одлуку.

Избор модела програма за мушке пуфер јакне КРАТАК ИНФОРМАЦИЈА О ВЕЛИКОЈ ПОРУЏБИНИ ВЕЛЕПРОДАЈА ЗАЛИХА Готово, фабрика постоји дизајн и комбинације боја Минимална количина за наручивање: 50 до 200 комада укупно Време испоруке: 7 до 20 дана Прилагођавање: само етикета Најбоље за: тестирање тржишта, попуњавање кратког прозора промоција или допуна ОДМ РАСУТО Фабрички блок, твоја боја, прошивање, пуњење, брендирање Минимална количина за наручивање: 100 до 300 по боји Рок испоруке: 45 до 70 дана Прилагођавање: високо Најбоље за: сопствени бренд дистрибуција, сезонска програми, поновљене поруџбине ПУНА ОЕМ ВЕЛИКА КОЛИЧИНА Нови блок из ваше спецификације, потпуна контрола материјала Минимална количина за наручивање: 500 до 1.000 комада Рок испоруке: 90 до 150 дана Прилагођавање: комплетно Најбоље за: власничко прилагођавање, корпоративни или униформни програми, тендери Правило одлучивања: Изаберите залихе када су брзина и мала обавеза важни, ODM када је идентитет бренда важнији од оригиналности производа, и OEM када је сам производ део ваше понуде производа.
Модел програма Укупна минимална количина за наручивање Узорковање Време испоруке за велике количине Ризик од уклапања Индекс јединичних цена
Велепродаја залиха 50 до 200 ком Није потребно 7 до 20 дана Познато, фиксирано Најнижи
ОДМ, материјал залиха 100 до 300 по комбинацији боја 10 до 15 дана 30 до 45 дана Ниско Ниско
ОДМ, тканина по мери 300 до 500 комада 15 до 22 дана 40 до 55 дана Ниско Умерено
ОЕМ, нови блок 500 до 1.000 комада 20 до 35 дана 50 до 70 дана Управљано Више
OEM, сертификовани материјали 500 до 1.000 комада 28 до 40 дана 55 до 75 дана Управљано Највиши

6Планирање односа величина по продајним каналима

Криве величине нису универзалне. Прави однос зависи од тога ко купује, а погрешно одређивање је скупо у оба смера. Табела испод даје почетне тачке; исправан дугорочни приступ је да их замените сопственим подацима о продаји након прве сезоне.

Канал S M L XL 2XL 3XL Белешка о планирању
Модна малопродаја, ЕУ 1 2 3 2 1 0,5 Тања крива популације; L доминира
Модна малопродаја, Северна Америка 0,5 1,5 2,5 3 2 1 Помери нагоре за једну пуну величину
Специјалитет за активности на отвореном 1 2 2,5 2 1 0,5 Величине језгра концентрисане од M до XL
Корпоративна / униформа 1 2 3 3 2 1 Најшири распон; избегавајте да пропустите XL
Е-трговина, мешовита 1 2 3 2,5 1,5 1 Додајте бафер стопе поврата на M и L

Два обрасца вреди интернализовати. Прво, северноамеричке криве величина су отприлике за једну величину веће од европских кривих за исту физичку популацију, тако да ће европска крива величина испоручена у складиште у САД систематски мање куповати величину од XL и веће. Друго, е-трговина захтева шири распон него физичке продавнице, јер купци преко интернета наручују више величина са намером да неке врате – а повраћај горње одеће је претежно вођен кројем, што је управо проблем.хармонизовани стандарди величине одећесу дизајниране да смање.

7Контрола квалитета за расуте величине: Толеранција и AQL

Наруџбина контејнерског пуњења уводи ризик који не постоји код малих серија: одступање. Првих сто комада може бити по спецификацији, а последњих сто два центиметра другачије, јер су делови кроја поново исечени, други оператер је преузео линију за прошивање или се тежина пуњења померила. Контроле које ово бележе су једноставне, али се морају унапред договорити.

Контролна листа за контролу величине у расутом стању

  • Одобрени узорци по величини — један запечаћени референтни узорак по величини, који обе стране задржавају као стандард мерења.
  • Мерење у линији на три тачке - прва, средња серија на отприлике 30 процената и крајња серија, при чему свака мери све величине.
  • Верификација тежине пуњења на нивоу панела — предња, задња страна и рукав мерени одвојено, унутар плус или минус 5 процената од спецификације.
  • Протокол опоравка на поткровљу — мерење тек након минималног периода опоравка од 24 сата након распакивања и декомпресије.
  • Наведени ниво AQL-а — обично AQL 2,5 за веће недостатке и 4,0 за мање недостатке на одећи у расутом стању, потврђен у уговору о куповини.
  • Приступ тестирању од стране треће стране — тестирање пуњења на нивоу серије и тестирање ограничених супстанци доступно је пре испоруке, а не после.

О ограниченим супстанцама,OEKO-TEX STANDARD 100Тестирање шкољке, облоге и украсних елемената сада је основно очекивање већине европских и све већег броја северноамеричких малопродајних купаца. Акредитоване лабораторије као што суИДФЛОбезбедите тестирање, инспекцију и сертификацију у категоријама текстила, пунила и готових производа; фабрика која већ сарађује са признатом лабораторијом брже ће проћи кроз ваш процес одобравања и биће боље опремљена да поткрепи тврдње ако малопродајни купац ревидира ваш ланац снабдевања.

Друштвена усклађеност тече паралелно.Амфори БСЦИје најшире признат оквир за социјалну усклађеност у европским ланцима снабдевања, који обухвата радно време, плате, здравље и безбедност и механизме за жалбе у више од 120 земаља порекла. За велепродајну дистрибуцију у малопродајне мреже, проверите да ли сертификат наводи конкретно место производње, а не само трговачки субјект, и проверите његову валидност у односу на ваш производни период.

8Цене, минимална количина наручивања и време испоруке за велике поруџбине

Велепродајне цене мушких пуфнара зависе од четири варијабле, по опадајућем редоследу утицаја: спецификација пуњења, горњи материјал, количина поруџбине и пакет украса. Пуњење обично представља 30 до 50 процената јединичне цене код мушке јакне пуњене перјем; горњи материјал је генерално други по важности.

Где су прекиди јачине звука

Већина фабрика одређује цене у распонима, а значајни прагови су обично 300, 500, 1.000 и 3.000 комада. Праг од 300 комада је важан јер је то обично тренутак када фабрика може да оправда куповину посебне партије тканине уместо куповине са залиха. Праг од 1.000 комада је важан јер је то тренутак када калупи за хардвер по мери и штампана амбалажа постају исплативи. Преко 3.000 комада, додатне уштеде долазе углавном од смањења ефикасности и консолидације превоза, а не од трошкова материјала.

Такође је вредно питати да ли се поруџбина мешаних величина и боја рачуна у минималну количину наручивања (MOQ). Многи добављачи захтевају минимум по комбинацији боја, а не по поруџбини, што може неприметно утростручити ефективну обавезу. Ако је ваша крива величине широка, преговарајте о минималној количини као укупној количини поруџбине са разумном доњом вредношћу по комбинацији боја.

Планирање терета и царине

Компресионо паковање обично смањује запремину одеће од перја која се транспортује за 40 до 60 процената, што значајно мења трошкове по јединици приликом поморског превоза. Компромис је време опоравка у поткровљу: сачекајте 24 до 72 сата након распакивања пре фотографисања у малопродаји или презентације у салону. Урачунајте царине у цену јединице рано, а не на царини — за горњу одећу оне су често у високим једноцифреним до ниским двоцифреним бројевима, у зависности од класификације и одредишта, што је довољно да промени одрживост ценовног ранга.

9Усклађеност са прописима о паковању, обележавању и отпреми

Велепродајне пошиљке не пролазе царинске и малопродајне провере увоза робе из предвидљивих разлога, и скоро сви су то проблеми са документацијом, а не са производом.

Садржај влакана и означавање за негу су регулисани. У Сједињеним Државама,Закон о идентификацији производа од текстилних влаканарегулише обавезно откривање садржаја приликом означавања, фактурисања и оглашавања текстилних производа и чини погрешно брендирање незаконитим — што значи да тврдња о саставу пунила на спецификационом листу за велепродају има исту правну тежину као и она на ушивеној етикети. У Европи,Стратегија ЕУ за одрживи и циркуларни текстилуводи захтеве за екодизајн, дигитални пасош производа и строжа правила о еколошким тврдњама; Комисија напомиње да се тренутно само око 1 проценат материјала у одећи рециклира у нову одећу, због чега поткрепљене тврдње прелазе са маркетиншке предности на захтев за усклађеност.

Са комерцијалне стране, европски купци све више процењују добављаче на основу транспарентности и друштвене одговорности пословања, а не само на основу цене. Информације о тржишту одЦБИ, служба за тржишне обавештајне податке Холандске агенције за предузетништво, идентификује одрживост, друштвену одговорност предузећа и транспарентност као водеће трендове који обликују европску набавку одеће, уз растући значај односа купац-добављач. Добављач који може да изради документацију на захтев скраћује ваш циклус увођења купаца, што је права комерцијална предност у процесу тендера.

PASSION OUTERWEAR је одељење компаније Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., са више од 20 година искуства у производњи и трговини одећом за активности на отвореном, радном одећом и одећом са грејањем. Водимо велепродајне програме мушких пухарица на ланцима снабдевања сертификованим од стране BSCI, SMETA, GRS и OEKO-TEX, са залихама, ODM и комплетним OEM опцијама и величинама од S до 3XL наведеним у мерама, а не у етикетама. Такође производиморадна одећа по мерииодећа са грејањем по мери, тако да дистрибутери који обједињују више категорија могу да преговарају о минималној количини наручивања и превозу за ширу базу количина. Наш загрејани асортиман — укључујућигрејана јакнаигрејани прслук— дели исте мушке блокове, што поједностављује доследност прилагођавања за купце који носе и стандардне и грејане линије.

Често постављана питања

Која је минимална количина за поруџбину мушке пухасте јакне на велико?
Зависи од модела програма. Велепродаја залиха по постојећем дизајну фабрике обично почиње од укупно 50 до 200 комада свих величина. ODM програми који користе фабрички блок са вашом комбинацијом боја, прошивањем и брендирањем генерално почињу од 100 до 300 комада по комбинацији боја, или 300 до 500 ако је у питању тканина бојена по мери. Потпуни OEM развој на основу ваше сопствене спецификације обично захтева 500 до 1.000 комада, првенствено одређене минималне количине тканине у фабрици. Ако је ваша крива величина широка, питајте да ли се минимум примењује по поруџбини или по комбинацији боја — разлика може утростручити вашу ефективну обавезу.
Како да будем сигуран да величина одговара мојој постојећој најпродаванијој линији?
Не упоређујте етикете са величинама; упоредите мерења. Пошаљите стварне мере вашег најпродаванијег одевног предмета – обим груди мерено равно на 2,5 центиметра испод отвора за руке, од шава преко рамена до шава, дужину леђа од шава на средини леђа на врату и дужину рукава од шава рамена – и замолите фабрику да вам да понуду у односу на те бројке, а не у односу на њихову стандардну табелу. Кад год је то могуће, позовите се на стандардизоване дефиниције као што је ISO 8559-1 како би обе стране користиле исте оријентирне тачке. Најпоузданија метода је куповина запечаћеног узорка са утврђеним величинама у свакој величини пре него што се одлучите за куповину на велико.
Да ли тежина пуњења треба да буде иста за све величине?
Не. Тежина пуњења мора се скалирати са површином одеће, у супротном ће величина S бити топлија од величине 3XL. Практична крива скалирања је отприлике 11 до 12 процената додатног пуњења по кораку величине, што одржава висину поткровља и термичке перформансе углавном конзистентним у целом распону. Наведите циљану тежину пуњења по величини у техничком пакету са толеранцијом од плус или минус 5 процената по панелу и потврдите да фабрика верификује тежину пуњења на нивоу панела, а не само мерењем готових одевних предмета.
Коју толеранцију мерења треба да прихватим при поруџбини на велико?
Применљив комерцијални стандард за мушке пуфне је плус или минус 1,5 центиметара на грудима, рубу и дужини леђа, плус или минус 1,0 центиметар на дужини рукава и плус или минус 0,8 центиметара преко рамена. Ове бројке треба да се наведу у уговору о куповини поред стандарда инспекције који намеравате да користите. Важно је навести да се мерења врше након најмање 24-часовног периода опоравка одевног предмета након распакивања — мерење свеже декомпресоване одеће ће потценити груди и дужину одевног предмета и довести до лажно одбачених резултата.
Који однос величина треба да наручим за прву куповину на велико?
Почните од канала, а не од подразумеваног добављача. За европску малопродају модне одеће, разумна крива отварања је S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0.5. За Северну Америку, померите криву отприлике за једну величину навише, јер иста физичка популација купује већу величину. Корпоративним и униформним програмима је потребан најшири распон, са посебним значајем за L и XL. Е-трговина захтева шири распон него физичке продавнице, јер купци преко интернета наручују више величина са намером да неке врате. Замените све ово сопственим подацима о продаји након прве сезоне.
Које сертификате треба да поседује велепродајни добављач пухастих јакни?
Као минимум, сертификат о друштвеној усклађености као што су amfori BSCI или SMETA, који већина европских и многи северноамерички малопродајни купци захтевају пре него што ангажују добављача. Што се тиче материјалних тврдњи, ланац снабдевања треба да има RDS ако користите перје, GRS ако тврдите да садржи рециклирани садржај и OEKO-TEX STANDARD 100 тестирање на горњем делу, постави и украсима. Проверите да ли сваки сертификат наводи стварни производни погон и да ли остаје важећи током вашег производног периода, јер су сертификати издати трговинском ентитету, а не фабрици, чест недостатак који се открива током ревизија малопродајних купаца.
Колико времена је потребно за наручивање мушких пуф јакни на велико од потврде поруџбине до испоруке?
Велепродајна испорука залиха се врши за 7 до 20 дана. ODM програми за тканине са залиха трају отприлике 45 до 70 дана, укључујући узорковање и производњу у великим количинама; ODM програми са тканинама бојеним по мери трају 60 до 85 дана. Потпуни OEM развој из новог блока траје 90 до 150 дана, укључујући два круга узорковања, а програми за сертификоване материјале су на горњој граници јер се сертификоване партије материјала купују у фиксним количинама. Додајте 30 до 40 дана за поморски превоз или 5 до 8 дана за ваздушни транспорт, плус време опоравка поткровља у одредишном складишту пре малопродајне презентације.
Грег Су
Грег Су
Виши менаџер производа | PASSION OUTERWEAR
20 година искуства у производњи и трговини спортском, радном и одећом за активности на отвореном. Сертификовано по стандардима ланца снабдевања BSCI, SMETA, GRS и OEKO-TEX. Повежите се наЛинкедИн.

Планирате наручивање мушке пуфер јакне на велико?

PASSION OUTERWEAR испоручује мушке пухасте јакне од 50 комада, са величинама од S до 3XL наведеним у мерама, скалирању тежине пуњења по величини, верификацији пуњења на нивоу панела и ланцима снабдевања сертификованим од стране BSCI, SMETA, GRS и OEKO-TEX. Пошаљите нам криву величине и циљану спецификацију — одговарамо у року од 24 сата.

Захтевајте цену на велико и сет величина Погледајте OEM / ODM програм